top of page

Ubytování

K dispozici jsou tři čtyřlůžkové apartmány, dva čtyřlůžkové pokoje a jeden třílůžkový pokoj. Ubytování se nachází ve dvou objektech, které jsou od sebe vzdálené 50m přes cestu. 

Apartmány jsou umístěny v budově bývalé zemědělské usedlosti, kterou nazýváme -  Selský statek. Ostatní pokoje se nacházejí v druhé budově, v bývalé plavecké hospodě, která byla provozována  ve dvacátých letech minulého století a proto ji nazýváme - Plavecká hospoda.

Všechny apartmány a pokoje poskytují plně vybavené, pohodlné a příjemné prostory pro vaši individuální, rodinou, firemní či zájmovou relaxaci (např. kurzy jógy, patchworku, školení, výtvarné plenéry aj.) v nádherném prostředí Hojšínských skal a v bezprostřední blízkosti Slapské přehrady cca 50 m a přehrady Orlické ( 16 km). Možnost přírodního koupání. Pro naše  ubytované hosty s motorovým člunem nebo vodním skútrem nabízíme zdarma kotvení u našeho privátního mola. 

Celý objekt Apartmánů U kapličky je vhodný i pro firemní akce. Motivující prostředí pro teambuiding a relax určený pro skupiny do velikosti ubytovací kapacity, t.j. 27 osob.  Objekt je umístěn přímo u břehu Slapské přehrady, kde se naskýtá možnost využití fotbalového hřiště, venkovní relaxace, ping-pong, plavání, nedaleké ferraty a samotné Hojšínské skály nabízejí možnost zdolávání vyznačených lezeckých cest.

Součástí objektu na Selském statku je multifunkční sál, který je vhodný pro firemní akce pro plnou ubytovací kapacitu. Současně slouží i jako prodejní galerie obrazů. 

Sál byl vybudován v roce 2021 a je umístěn v půdních prostorách - nad konírnou Selského statku. 

Tento nový sál nabízí: 

  • stylový prostor pro tvůrčí práci

  • stabilní WiFi připojení

  • promítací plátno

  • plně vybavenou kuchyňku s lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí  a samostatné sociální zařízení


Do sálu se vstupuje po točitých schodech  - bez výtahu.

Apartmány "Selský statek"
Apartmany

Tři čtyřlůžkové apartmány jsou umístěny v budově bývalého 400 let starého statku stojícího v bezprostřední blízkosti nádherného údolí Vltavy u Hojšínských skal. Apartmány jsou vybavené vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, kuchyňkou, kávovarem, televizí se satelitním příjmem a wifi. K dispozici je infrasauna. Každý apartmán má vlastní vchod. Vytápění je elektrickým topením případně krbovými kamny. Apartmány jsou nekuřácké.

Apartmán 1
Apartmán 2
Apartmán 3
Multifunkční sál na "Selském statku"
Společné prostory "Selského statku"
K_pokoje
Pokoje "Plavecká hospoda"

Jeden dvoulůžkový a dva čtyřlůžkové pokoje jsou umístěny v nově zrekonstruované bývalé plavecké hospodě. Součástí ubytování je i moderně vybavené kuchyňské zázemí, na každém poschodí je společná koupelna a WC. V přízemí se nachází stylová společenská místnost s jídelnou a kávovarem. K dispozici je infrasauna, která se nachází na Selském statku. Pokoje jsou nadstandartně zařízeny, TV se satelitním příjmem se nachází ve společenské místnosti, Wi-Fi ve všech  pokojích. Pokoje jsou vytápěny ústředním topením a ve společenské místnosti s jídelnou jsou umístěna krbová kamna. Pokoje jsou nekuřácké.

Pokoj 3
Pokoj 4
Pokoj 5
Společné prostory "Plavecké hospody"
SpolPros-plavecka
Malý sál
Interiér, koupelna, kuchyň
Dvůr a zahrada
Privátní molo
Historie
Historie
"Plavecká hospoda"

Bývalá plavecká hospoda „U Červenků“ je nejméně 350 let starý objekt, kdysi vyhlášeného zájezdního hostince. Vystřídaly se zde celé generace plavců, splavujících na jaře a na podzim vory palivového či stavebního dříví ze šumavských hvozdů do Prahy.

Ve dvacátých letech minulého století nastal bum turistického využití řeky, kdy během sezóny tisíce vodáků a trampů sjíždělo rychle proudící řeku od Vyššího brodu až do Prahy. Zvýšené příjmy umožnily jeho majitelům rozšířit v roce 1927 objekt hostince o sál, který sloužil i jako místní kino až do roku 1953. Vybudováním vltavské kaskády v 50. letech 20. století řeka přestala proudit a vodáci začali využívat jiné toky.

Objekt bývalé plavecké hospody byl v letech 2005 – 2010 kompletně zrekonstruován a umožňuje tím jeho novým návštěvníků, prožít romantiku „starých časů“ v komfortu 21. století.

"Selský statek"

Malou zemědělskou usedlost v krásné krajině Středního Povltaví koupil mladý, moderně smýšlející rolník Antonín Nohejl v roce 1919. Pracovitý zemědělec přestavěl usedlost na moderní a prosperující statek, zavedl systém automatického napájení dobytka a v roce 1926 zakoupil jako první v kraji strojní mlátičku, kterou pronajímal statkářům v širokém okolí.

 

Slibně se rozvíjející podnikání přibrzdila 2. světová válka. Tragický osud však postihl rodinu Nohejlů až s nástupem komunismu. Začátkem padesátých let byl pan Nohejl nespravedlivě obviněn a po dramatickém zatčení byl odsouzen na řadu let do tábora nucených prací. Stáje, chlévy osiřely, dobytek, koně byly zabaveny.

Nová kapitola statku se začala psát až v roce 2012 , kdy byly zahájeny náročné rekonstrukční práce a postupně byl statek přestavěn na moderní apartmány se snahou zachovat „ducha" starých časů.

Ke shlédnutí je i zrekonstruovaná strojní mlátička a původní zemědělské vybavení.

bottom of page