Ubytování

K dispozici jsou dva čtyřlůžkové apartmány, dva čtyřlůžkové pokoje, jeden třílůžkový a jeden dvoulůžkový pokoj. Ubytování se nachází ve dvou objektech, které jsou od sebe vzdálené 50m přes cestu. 

Apartmány jsou umístěny v budově bývalé zemědělské usedlosti 'Selský statek'. Ostatní pokoje se nacházejí v druhé budově, bývalé 'Plavecké hospodě'. 

Všechny apartmány a pokoje poskytují plně vybavené, pohodlné a příjemné prostory pro vaši individuální, rodinou, firemní či zájmovou relaxaci (např. kurzy jógy, patchworku, školení, výtvarné plenéry aj.) v nádherném prostředí Hojšínských skal a v bezprostřední blízkosti Slapské a Orlické přehrady.

Apartmány Selský statek
 

Dva čtyřlůžkové apartmány jsou umístěny v budově bývalého 400 let starého statku stojícího v bezprostřední blízkosti nádherného údolí Vltavy u Hojšínských skal. Apartmány jsou vybavené vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, kuchyňkou, televizí se satelitním příjmem a wifi. Každý apartmán má vlastní vchod. Vytápění je realizováno krbovými kamny. Apartmány jsou nekuřácké.

Apartmán 1
Apartmán 2
Apartmán 3

1/8
Společné prostory Selského statku

1/5
 
Pokoje Plavecká hospoda

Jeden dvoulůžkový, třílůžkový a dva čtyřlůžkové pokoje jsou umístěny v nově zrekonstruované plavecké hospodě. Součástí ubytování je i moderně vybavené kuchyňské zázemí, na každém poschodí je společná koupelna a WC. V přízemí se nachází stylová společenská místnost s jídelnou. Pokoje jsou nadstandardně zařízeny a vybaveny televizí se satelitním příjmem a wifi. Pokoje jsou vytápěny ústředním topením a ve společenské místnosti s jídelnou jsou umístěna krbová kamna. Pokoje jsou nekuřácké.

Společné prostory Plavecké hospody
 
Malý sál
Interiér, koupelna, kuchyň
Dvůr a zahrada

1/6
 
Historie
Plavecká hospoda

Bývalá plavecká hospoda „U Červenků“ je nejméně 350 let starý objekt, kdysi vyhlášeného zájezdního hostince. Vystřídaly se zde celé generace plavců, splavujících na jaře a na podzim vory palivového či stavebního dříví ze šumavských hvozdů do Prahy.

Ve dvacátých letech minulého století nastal bum turistického využití řeky, kdy během sezóny tisíce vodáků a trampů sjíždělo rychle proudící řeku od Vyššího brodu až do Prahy. Zvýšené příjmy umožnily jeho majitelům rozšířit v roce 1927 objekt hostince o sál, který sloužil i jako místní kino až do roku 1953. Vybudováním vltavské kaskády v 50. letech 20. století řeka přestala proudit a vodáci začali využívat jiné toky.

Objekt bývalé plavecké hospody byl v letech 2005 – 2010 kompletně zrekonstruován a umožňuje tím jeho novým návštěvníků, prožít romantiku „starých časů“ v komfortu 21. století.

Selský statek

Malou zemědělskou usedlost v krásné krajině Středního Povltaví koupil mladý, moderně smýšlející rolník Antonín Nohejl v roce 1919. Pracovitý zemědělec přestavěl usedlost na moderní a prosperující statek, zavedl systém automatického napájení dobytka a v roce 1926 zakoupil jako první v kraji strojní mlátičku, kterou pronajímal statkářům v širokém okolí.

 

Slibně se rozvíjející podnikání přibrzdila 2. světová válka. Tragický osud však postihl rodinu Nohejlů až s nástupem komunismu. Začátkem padesátých let byl pan Nohejl nespravedlivě obviněn a po dramatickém zatčení byl odsouzen na řadu let do tábora nucených prací. Stáje, chlévy osiřely, dobytek, koně byly zabaveny.

Nová kapitola statku se začala psát až v roce 2012 , kdy byly zahájeny náročné rekonstrukční práce a postupně byl statek přestavěn na moderní apartmány se snahou zachovat „ducha" starých časů.

Ke shlédnutí je i zrekonstruovaná strojní mlátička a původní zemědělské vybavení.

Apartmany_U_Kaplicky_030
Apartmany_U_Kaplicky_042
Apartmany_U_Kaplicky_026
Apartmany_U_Kaplicky_008
Apartmany_U_Kaplicky_000